13.4.2013 RK BOSNA PREVENT – RK GRADAČAC

Rukometno prvenstvo za muškarce u Premijer ligi BiH za 2012/2013, u ovom dijelu takmičenja se bliži kraju. U ligi 14 preostala su još 3 kola, a stanje na vrhu tabele, kao ni na dnu tabele još nije potpuno jasno.
Za vrh tabele tj.prva tri mjesta i plasman u završno doigravanje u ligi 6 se teoretski bori trenutno 5 prvoplasiranih, a za bijeg iz donjeg dijela koji vodi ispadanju iz najelitnijeg društva u niži rang , osim RK Kakanj koji se davno pomirio s tim,bori se nekoliko klubova, koji su do sada sakupili nedovoljan broj bodova. Naš tim u narednom 24. kolu gostuje u Visokom, kod RK Bosna Prevent, koja i pored velikog renomea i dugogodišnje svijetle sportske tradicije, nije uspjela sakupiti dovoljno bodova za opstanak u Premijer ligi, vjerovatno će ih pokušati namiriti u preostalim utakmicama. Naša ekipa u Visoko putuje sa željom da se Visočkoj publici- sportskim znalcima predstavi u najboljem svjetlu, da kroz dobru rukometnu utakmicu pokaže da nije slučajno u samom vrhu tabele, već da je to rezultat dobrog rada i kvaliteta koji posjeduje naša ekipa. U toj utakmici, potpuno respektujući protivnika, kao i u svim dosadašnjim utakmicama, na sportskom terenu i u tih 60 minuta igre ćemo pokušati nadigrati protivnika i bodove ponijeti u Gradačac. Očekujemo da će publika  u dvorani navijati fer i sportski, da će cijeniti dobre poteze rukometaša, da će domaćin kao i do sada obezbijediti dobre uvjete za igru, a rukometaši obje ekipe će pokazati da je rukomet lijepa sportska igra i da se isplati navijati za rukomet.

Izrada i održavanje: ab design